Sayfa Başlık Bilgisi Bulunamadı!

Sayfa İçerik Bilgisi Bulunamadı!

Kısaca Yumurtanın Faydaları

   Protein

Yumurtanın en büyük özelliklerinden biri kırmızı ete oranla çok daha ucuz bir “kaliteli” protein kaynağı olması. 1 orta boy yumurta 5.5 gram protein içeriyor ve bu miktar günlük protein ihtiyacının %11’ini karşılıyor.

   Omega3

Kalp hastalıkları, kanser, artrit gibi kronik hastalıklara yakalanma riskini düşüren omega3 yağ asitleri genel sağlığımızı korumak için kritik öneme sahiptir ancak vücudumuz tarafından üretilmez.

   B Vitamini

B kompleks vitaminlerini yetersiz olarak almak böbrek hastalıkları, tip 2 diyabet, katarakt, kalp hastalıkları, meme kanseri, kolon kanseri, pankreas kanseri gibi son derece ciddi hastalıklara yakalanma riskini arttırmaktadır.

   Selenyum

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) günlük selenyum tüketimini 70mcg (mikrogram) olarak önermektedir. 1 orta boy yumurtanın yaklaşık 14 mcg selenyum içerdiği göz önüne alındığında 1 adet yumurtanın günlük selenyum ihtiyacının %20’sini karşıladığı söylenebilir.

Bostancı Yumurta

Doğallığımızdan ödün vermeyeceğimize söz veriyoruz. 2015 yılında kurulan Bostancı Yumurta ilk günkü heyecanı ile sektörde hizmete devam ediyor.

Hızlı Menü

İletişim

 Bahabey Mah. Çorum Cad. No: 256 İskilip / ÇORUM


 Email: info@bostanciyumurta.com


 GSM: 0542 396 93 36

© 2017 Bostancı Yumurta. Tüm Hakları Saklıdır. İçerikler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.