Tarihçe


Hırsla değil hevesle büyüyoruz.


Doğallığımızdan ödün vermeyeceğimize söz veriyoruz. 2015 yılında kurulan Bostancı Yumurta ilk günkü heyecanı ile sektörde hizmete devam ediyor. Doğallığımızdan ödün vermeden, tavuklarımızın kimyasını bozmadan tamamen bitkisel, organik yemlerle, GDO'suz yemlerle lezzetli yumurtalar üreterek doğal yumurta üretimi yapmaktayız.

Bu ideallerimiz altında,müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam ve sürekli olarak karşılayabilecek güvenilir ürünleri en ekonomik biçimde ve zamanında sağlamayı görev edinen firmamız, gıda güvenliği konusunda da sürekli iyileştirme yapmayı şirket politikası olarak benimsenmiştir. Ürettiğimiz tüm ürünlerde temel prensip olarak farklılığı benimseyen firmamız geleneksel lezzetleri bozmadan sizlerle buluşturmayı amaç edinmiştir.

GIDA Güvenliği ve İnsan sağlığına verdiğimiz önem vazgeçilmezlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetimiz tüm müşterilerimizin malumudur. Bu yönüyle sektördeki öncülüğümüzü devam ettirmeye gayret göstereceğiz. Gerekli tüm veterinerlik ve mühendislik hizmetlerini bünyemizde bulundurarak tercih edilen bir marka olmanın sorumluluğunda çalışmaktayız.

Kısaca Yumurtanın Faydaları

   Protein

Yumurtanın en büyük özelliklerinden biri kırmızı ete oranla çok daha ucuz bir “kaliteli” protein kaynağı olması. 1 orta boy yumurta 5.5 gram protein içeriyor ve bu miktar günlük protein ihtiyacının %11’ini karşılıyor.

   Omega3

Kalp hastalıkları, kanser, artrit gibi kronik hastalıklara yakalanma riskini düşüren omega3 yağ asitleri genel sağlığımızı korumak için kritik öneme sahiptir ancak vücudumuz tarafından üretilmez.

   B Vitamini

B kompleks vitaminlerini yetersiz olarak almak böbrek hastalıkları, tip 2 diyabet, katarakt, kalp hastalıkları, meme kanseri, kolon kanseri, pankreas kanseri gibi son derece ciddi hastalıklara yakalanma riskini arttırmaktadır.

   Selenyum

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) günlük selenyum tüketimini 70mcg (mikrogram) olarak önermektedir. 1 orta boy yumurtanın yaklaşık 14 mcg selenyum içerdiği göz önüne alındığında 1 adet yumurtanın günlük selenyum ihtiyacının %20’sini karşıladığı söylenebilir.

Bostancı Yumurta

Doğallığımızdan ödün vermeyeceğimize söz veriyoruz. 2015 yılında kurulan Bostancı Yumurta ilk günkü heyecanı ile sektörde hizmete devam ediyor.

Hızlı Menü

İletişim

 Bahabey Mah. Çorum Cad. No: 256 İskilip / ÇORUM


 Email: info@bostanciyumurta.com


 GSM: 0542 396 93 36

© 2017 Bostancı Yumurta. Tüm Hakları Saklıdır. İçerikler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.